Finanční poradenství - Povinné ručení

ikona -

Jaké škody povinné ručení kryje?

Povinné ručení je tu od toho, aby pokrylo případné škody, které může provozovatel vozidla způsobit jiné osobě. Jedná se přitom jak o škody hmotné, ale také škody na zdraví nebo životě, které může člověk někomu jinému přivodit pouhou nepozorností při řízení. Řeší tak veškeré závažné starosti, které by jinak člověk měl, pokud by měl škody splácet z vlastních finančních prostředků.
Je ale třeba pamatovat na to, že povinné ručení nekryje škody způsobené na vlastním vozidle. K tomu je určen jiný druh pojištění: havarijní pojištění, které ovšem není povinné a majitelé vozidel si je mohou zvolit dobrovolně.

 

Limity povinného ručení

Limit povinného ručení, je limitem pojistného plnění, kdy dané číslo udává nejvyší hranici plnění. První číslo je limit pro pojištění majetku a druhé číslo pro pojištění na zdraví. Pojistné limity jsou uváděny v milionech.

Tedy limit je maximální způsobená škodná částka na majetku a zdraví druhé osoby, kterou pojištění pokrývá. Škodou na majetku se považuje jakákoliv škoda způsobená na hmotném majetku, v případě zdraví, se jedná o všechny výlohy za vyšetření, případná psychická újma.

Limity pokrývají i možnou finanční ztrátu (např. nehoda znemožnila pracovní schůzku a tedy způsobila škodu firmě ve vyšší 100 000 Kč, apod)

 

Proč od nás?

Individuální parametry a to jak cena, tak rozsah krytí

Osobní přístup, plně vyhovíme Vašim požadavkům

Za Vás hlídáme veškeré tržní změny, tímto máte vždy aktuální smlouvu

Co získáte?

Smlouvu šitou na míru s individuální cenou

Právně podloženou garanci kvality

Odborníka na telefonu, který je Vám vždy k dispozici

Ušetříte své nervy, čas i peníze

 

Mohlo by Vás zajímat

Havaríjní pojištění

Povinné ručení nekryje škody způsobené na Vašem voze. Pro bezstarostné ježdění je tu Havaríjní pojištění

Kalkulačka povinného ručení

Vypočítejte si nabídku povinného ručení u RARE

Výpoveď povinného ručení

Víte do kdy vypovědět povinné ručení?

Partneři